• Bohaterami konferencji Drony i już!!!!, jaka odbyła się 31 maja w naszej szkole bezsprzecznie były drony!

  To już kolejny raz zaprosiliśmy uczniów szkół gimnazjalnych na spotkanie, podczas którego przybliżyliśmy zagadnienia dotyczące najnowszej technologii. Tym razem w roli głównej wystąpiły drony. Dlaczego latają, gdzie można nimi sterować, do czego mogą służyć i jakie niebezpieczeństwa niosą – to szereg pytań, na które odpowiedzi słuchaczom udzielił podczas swojej prezentacji, pan Grzegorz Trzeciak - prezes firmy SQUADRON.

  Kolejne dwa krótkie wykłady poprowadzili:pan Stanisław Lindner - adiunkt AM w Gdyni, który mówił o "Współczesnych metodach transmisji radiowych" oraz nasz nauczyciel - pan Dariusz Gryzio o "Komunikacji szerokopasmowej - z ziemi na orbitę i z powrotem".

  O dużym zainteresowaniu słuchaczy może świadczyć liczba osób, które wzięły udział w konkursie dotyczącym szerokopasmowej komunikacji elektronicznej – kierunku nauczania, jaki oferuje ZSŁ i którego częścią jest właśnie praktyczne wykorzystanie dronów.
  Zwycięzca otrzymał podwójne zaproszenie do Multikina ufundowane przez dyrekcję Zespołu Szkół Łączności oraz upominki od firm Aplitt, Sevenet, Kainos i Orange. Gadżety od nich otrzymali też zdobywcy II, II, IV i V miejsca.

  Niezaprzeczalną jednak atrakcją był pokaz latania drona, który dzięki uprzejmości Pana Piotra Daleckiego z firmy Geoprojekt, odbył się na szkolnym boisku.
  Wszystkim, którzy wsparli naszą konferencję bardzo dziękujemy.

  Opis zdjęć:
  Zdjęcie 1 - Konferencję poprowadzili Agata Czajka (kl. II A) i Szymon Stachowiak (kl. II C)
  Zdjęcie 2 - Jednym z prelegentów był Pan Grzegorz Trzeciak, prezes firmy Squadron
  Zdjęcie 3 - Na szkolnym boisku odbył się pokaz latania dronów
  Zdjęcie 4 - Bohater konferencji

  przejdź do galerii :